סטיילינג עסקי לנשות עסקים: העידן החדש

במהלך השנים הרבות שלי כסטייליסטית אישית פגשתי מאות נשות עסקים. מרגש אותי תמיד לפגוש נשים שהצליחו כל כך בעולם גברי ותחרותי. הן הגיעו אלי כי כמוני, הן מאמינות שלבוש נכון ומעודכן הוא חלק בלתי נפרד מהמסר האישי שאנחנו רוצים להעביר. באתרי אופנה מחו”ל יש קטגוריות רבות ועכשוויות לנשים שחייבות לאמץ קוד לבוש בעבודה. מה שמפתיע זה שבישראל, סגנון הלבוש העסקי לנשים לא השתנה או התקדם.

נשים בעסקים נראות אותו דבר כמו לפני עשר שנים, חוזרות על אותם אאוטפיטים במהלך שנים רבות. בנוסף, המלתחה של נשים אלו דומה אחת לשנייה (דבר המדהים אותי כל פעם מחדש). הן קונות באותן מקומות, אותם לוקים, אותם פריטים: ז’קט שחור (בדרך כלל במידה גדולה מדי), חולצות מכופתרות לבנות מבד קשיח, מכנסיים שחורים לא מעניינים, חצאיות שחורות (ארוכות או קצרות מדי), נעליים שטוחות (בובה) או עם עקב קטן לא סקסיות במיוחד, סוודרים לא מחמיאים מבד סינתטי, צבעים משעממים שלא מתאימים לגוון העור, תיקים מיושנים. העיקר שיהיה נוח. נוחות זה שם המשחק, כמו אצל הגברים. יש דרכים שונות ומגוונות להתלבש נשי, יפה, נוח ומעודכן שלא כוללות בהכרח חולצה לבנה (מאוד לא נוחה) מזארה.

אני מאמינה שנשות עסקים בישראל, צריכות להעז ולאמץ טרנדים עונתיים, ללבוש חליפות בצבעים מעודכנים, לשלב פריטים מעולמות שונים. בחו”ל, נשות עסקים לובשות חליפות מבדים נוזליים ומתוחכמים, משלבות בין פריטים זולים ליקרים, משקיעות בסטיילינג נכון ומעודכן, דואגות להופעה מטוקטקת ויפה במהלך כל השבוע. כי זה אפשרי, כי זה נכון להן, כי יש חשיבות להופעה החיצונית, כי הן לא מפחדות לרמוז נשיות וגם טיפה סקסיות.

כשנשים רבות מגיעות לגיל שלושים, הן הולכות לאיבוד מבחינת אופנתית. אותם סמרטוטים שנראו יפה כשהיינו צעירות כבר לא עובדים. ואם לא ידעת להתלבש כשהיית בת עשרים וחמש, את גם לא תדעי להתלבש בגיל ארבעים, לא ליום יום וגם לא לעבודה. הזמן עושה את שלו: נשים רבות לא מרגישות טוב עם עצמן, לא יודעות מה מתאים להן, איפה לקנות בגדים, איך להתמודד עם שינויי הגיל, לא מרגישות רלוונטיות יותר. החברה שלנו מהללת את הצעירים, המראה הצעיר או המראה הווירטואלי הצעיר. בזמנים קשים אלו נשים שחייבות להילחם על מקומן בכל הכוח, במיוחד אחרי גיל מסוים. חשוב מאוד לשלוט בנראטיב שלך ולהיות הגרסה הכי טובה שהחלטת עבור עצמך על מנת להחזיר את השליטה לידיים שלך…וככה לעשות מה שבא לך.

נשים שיודעות מה מתאים להן, איזה סגנון לבוש הן אוהבות, איזו גזרות טובות להן ע”פ מבנה הגוף שלהן, שמשקיעות בהופעה החיצונית, שדואגות לטיפוח עצמי (שיער, לאק, טיפוח העור, איפור), שלא מרגישות אשמה להשקיע בעצמן, הן נשים בשליטה על החיים ועל הזמן שלהן, יודעות מה הן רוצות וגם יותר קל להן להגיע לרגעי אושר קטנים, גם בחיים האישיים וגם בחיים העסקיים.

הנה רשימת טיפים לסטיילינג נכון ולהרכבת לוקים מוצלחים ועכשוויים וסטיילינג לעבודה:

חליפה עם חגורה מעל.

. חליפת משי צבעונית

. טי שירט+ חצאית סאטן + ז’קט עור קצר

. שמלה + מגפיים עם קפלים

. לוק חום, יין, בז’ או ירוק כהה (טוטאל לוק)

. חולצה מכופתרת א-סימטרית + מכנסיים רחבים + סנדלים

. חולצת משי+ מכנסי עור לא צמודים + נעלי עקב

. אסור ללבוש חולצה מכופרת ועליה ז’קט שחור (אלא אם כן את עורכת דין נגיד). מומלץ במקום זה ללבוש חולצת טי שירט מבד יוקרתי ומעליה ז’קט יפה.

סוודר קשמיר גדול + חצאית משי או סאטן.

חולצת משי + ג’ינס שחור + נעלי עקב.

יש עוד קומבינציות רבות שניתן לעשות, על מנת להרכיב לוק מרשים ומעודכן לעבודה. אתן רק צריכות לפתוח את הראש, להעז ולהיות מוכנות להתקדם ללא אשמה ובושה לשלב הבא בביטוי העצמי.

סטיילינג עסקי לנשות עסקים: העידן החדש 1 סטיילינג ולבוש עסקי