להיות סטייליסטית אישית: “האני מאמין” שלי

בעקבות שיחה עם לקוח לפני כמה ימים, התחלתי לחשוב על הלקוחות שלי. מי הם? מאיפה הם? למה הם החליטו לעבור תהליך של סטיילינג אישי? למי זה מתאים באמת? הגעתי למסקנה שסטיילינג אישי מתאים לנשים ולגברים שמחפשים לעשות שינוי מהותי והם מוכנים לכך. אנשים כמוך וכמוני, רגילים, שחיים חיים אינטנסיביים בארץ, שמספיק מודעים לעצמם ולצרכים שלהם, שמרגישים שמשהו מפריע להם ולא יודעים מה בדיוק. זה לא קשור בהכרח לביטחון עצמי, זה קשור לרצון לחפש כיוון אחר, לנסות דברים, לפתוח את הראש, לסמוך על מישהו זר. כך פתאום , כי זה מעניין ומאתגר.

יש לי ברזומה 12 שנים של ניסיון ומאות לקוחות. ישנם לקוחות שאני אוהבת מאוד, שנוצר בינינו קשר חזק ואוהב, זה מבחינתי הישג מדהים. אני מאושרת כשאני עושה טוב לבן אדם אחר, באמת, כשאני תורמת משהו למישהו, כשנוצר קשר, חברות ואינטימיות…כי כדי להיות מאושרים אנחנו צריכים קשרים אנושים, חברים, יחסים בין אישיים, להיות “שם בחוץ”, להינות, לא לפחד, להיחשף ולהישרף לפעמים, לשתות ולאכול טעים, לטייל, לשמוע מוזיקה, לחוות חוויות ולהרגיש את כל הרגשות. אמנות זו דרך נהדרת ואהובה עלי במיוחד כדי להרגיש, וסטיילינג זה תחום אמנותי לכל דבר.

בתור סטייליסטית מקצועית, אני אוהבת לעבוד נכון, מלמעלה עד למטה. לבנות מלתחת בייסיק טובה, ולאחר מכן, לשלב קצת אופנה, במיוחד עם לקוחות חדשים. אי אפשר לבנות בניין אם היסודות אינם חזקים. עם לקוחה חדשה, לא אקנה אאוטפיט חום (רק כי הוא אופנתי העכשיו) אם אין לה במלתחה ג’ינסים מעולים, טי שרטים מגניבים, סנדלים יפים, לבנים מתאימים ואביזרים מתוחכמים. בצורה כזו, אין לזה ערך, זה לא יתפס בסופו של דבר ושום שינוי לא יתרחש. אולי זה נשמע נוקשה, אבל אני אוהבת לתאם ציפיות מראש לפני שמתחילים לעבוד יחד.

התורה שלי:

הלקוחות שלי הם בני 30 עד 50, זו ההתמחות שלי. נשים וגברים “בוגרים” שמוכנים לשנות סגנון, ללמוד להתלבש נכון, לפתוח את עצמם לחוויה אחרת, שונה וחדשה ללא פחד. נשים וגברים שמבינים את החשיבות בקנייה פריטים איכותיים, על זמניים, מדויקים.

עם הלקוחות שלי, אני לא אקנה בגדים בחנויות לא איכותיות (ללא קשר למחיר), לעולם לא אקנה ללקוחה שרשרת ענקית שאשלב עם חולצת פסים ונעליים צבעוניות, לא אקנה בחנויות יד שנייה (כי פה זה לא לונדון או ברלין), לא אשקר לך שניתן לעשות שינוי אמיתי עם תקציב של 2000 ש”ח  וגם לא אקנה איתך בגדים ברשתות ישראליות, אם עברת את גיל ה25. מצד שני, לא אגיע לעבודה לבושה בשמלת גוצ’י מכיכר המדינה…כי גם לזה אני לא מתחברת. בשבילי “לס איס מור” כל עוד יש לי כמה פריטים מדויקים בארון שאני אוהבת ללבוש במיוחד, שנותנים לי ביטחון ומשמחים אותי. אם מסתכלים על הסטייליסטיות החשובות בעולם, הן תמיד נראות כמו פועלות, הכי בייסיק שיש, גם אם הן סיימו להלביש כוכבת הוליוודית לפני חמש דקות.

סטיילינג זה עניין של איזון וגם של שילובים בין היקר לזול, בין היפה למשונה, בין בגדי בייסיק לאפנתיים. אני באמת יודעת את העבודה שלי, יודעת איך לגרום ללקוח להיראות הכי טוב, מעודכן וצעיר שיש. רק לשחרר, לתת לי יד ולצאת לדרך משותפת של שינוי אמיתי.

סטייליסטית אישית