אופנה מהעולם

איסטנבול : קונסטנטינופול העכשווית

איסטנבול : קונסטנטינופול העכשווית

למה לנסוע דווקא עכשיו לאיסטנבול?
כי העיר יפה, הטופוגרפיה משגעת, האנשים נחמדים והאוכל מדהים. כי זו עיר מלאת סטייל ואופנה למרות שקשה אולי להבחין בכך ממבט ראשון. כי תוך שעתיים יכולים לשנות אווירה לגמרי, להרגיש באירופה ולהתלבש כמו באירופה. כי היא קשה להשגה, לא מתחנפת ואפלולית… ואני אוהבת אתגרים.

התאהבתי שנית:

  • במלון הסופה שבשכונת נישנטאשי. המלון הכי יפה, הכי היפ, הכי בוטיק שאפשר למצוא (ולא יקר!). בתוך המלון נמצאת מסעדת “סופר-מרקט”, האהובה על סלבריטאים ואנשי הלילה של איסטנבול. באופן קבוע, המסעדה עוברת שיפוצים פעם בשנה וממציאה את עצמה מחדש.
  • בשכונת גלאטה בעיר:
    גלאטה ביום: חובה לבקר בחנויות מעצבים צעירים ובסטודיואים לאופנה ולעיצוב. שכונת גלאטה הפאנקית התפתחה במהירות כ”המקום” לחנויות של המעצבים הצעירים הטורקיים. ישנם כאלה שמתייחסים לגלאטה כעת כאל “הסוהו של איסטנבול”. בחנות של המעצבת Simay Bulbul קבלתי מפת קניות, בדיוק כמו המפה שקבלתי פעם בחנויות גן החשמל.
    המפה שקבלתי…

חנות שאהבתי במיוחד, ולא פלא: Atelier 55. אופנה טורקית ובינלאומית אוונט גארדית, תכשיטים יחודיים בייצור ביתי וגם כלי קרמיקה וציורים של אמנים טורקיים צעירים. יש גם בית קפה קטן בחצר… מושלם.
החנות:

   גלאטה בלילה: המקום לבילוי אולטימטיבי. עשרות אם לא מאות ברים ומסעדות קטנות עמוסות עד אין סוף. אין מקום אחר לגילוי איסטנבול בלילה והחוויה היא מדהימה. מסעדת Toro מומלצת במיוחד אם רוצים לאכול אוכל ספרדי קטן ואקלקטי.

  • במעצבת הצעירה Burce Bekrek: גם מוכשרת, גם סופר נחמדה וגם חכמה. הבגדים יחודיים, מחוייטים, לבישים ועשויים היטב. סיפרה לי שלאביה מפעל טקסטיל, שאיתו היא עובדת ויוצרת בדים וטקסטורות מיוחדות למותג. במעגל לקוחותיה, גם לקוחות ישראליות המזמינות את פרטי הקולקציה בחנות ומקבלות משלוח מיוחד לביתן. צודקות…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • באביזרי שיער Janeke: תכשיטים איטלקיים לשיער.

מאת: פאולה לטרובסקי – סטייליסטית אישית

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *